Železo + folát, kapsle

Pryč s únavou, ospalostí a dlouhodobým nedostatkem energie, jejichž příčina často tkví v nedostatku železa v krvi. Deficience železa trápí mnoho žen a bývá častým problémem u lidí na rostlinné stravě, protože železo z rostlinných zdrojů náš organismus obtížně vstřebává. Proto ho běžně doplňují vegetariáni, ale také těhotné ženy, ženy po porodu nebo trpící silnou menstruací.

 

Chelátová forma železa s kyselinou listovou (B9) ve formě aktivního folátu má skvělou biologickou dostupnost. Navíc je pro naše tělo šetrná a obvykle nezpůsobuje tolik typickou zácpu. 

Železo společně s B9 účinkují ve vzájemné synergii. Přispívají k dobré krvetvorbě, dobré funkci imunitního systému a snižují únavu a vyčerpání.

Skladem (1 ks)
Kód: 119
Značka: Vitalvibe
249 Kč
Kategorie: Těhotenství
zelezo chelatove b9 kapsle
Akce

AKCE

Do vyprodání zásob je při objednávce 2 ks doplňků (mix nebo 2 stejné kusy: hořčík malát, hořčíkový olej, hořčík bisglycinát, ashwagandha, železo) zdarma 30 tablet liposomálního vitamínu B12 zdarma (hodnota  299 kč, není samostatně v nabídce).

Proč zvolit chelátovou formu minerálů?

Většina běžných vitamínových a minerálních doplňků stravy v prášku či ve formě tablet není naším tělem dostatečně absorbována. Ještě v průběhu transportu jsou totiž v trávicím traktu rozkládány enzymy a žaludečními šťávami. A tak se na místo určení dostane opravdu jen malé procento účinné látky. 

Chelátová forma minerálů výrazně zlepšuje vstřebatelnost. Minerály v této podobě jsou pro tělo mnohem přirozenější a lépe se vstřebávají než běžně prodávané anorganické formy minerálů. Tělo si z chelátové formy minerálů dokáže vzít mnohem více benefitů.

Výhody chelátových minerálů

  • Vyšší využitelnost a vstřebatelnost oproti běžným anorganickým formám. 
  • Nedráždí sliznici žaludku a střeva jako běžné minerály 
  • Bez pachuti, dlouhá trvanlivost a čistota (bez aditiv) 

Doporučené dávkování:

  • 1 kapsli denně zapijte vodou. Užívejte nejlépe ráno, půl hodiny před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.
  • Je vhodné užívat společně s vitamínem C nebo vitamínem B12.  

Balení obsahuje 60 kapslí. Vyrání česká firma Naturlabs.


Kontraindikace:  

  • Železo snižuje vstřebávání antibiotika tetracyklinu. Z tohoto důvodu se nesmí užívat současně a doporučuje se alespoň čtyřhodinová přestávka. Poraďte se se svým lékařem.
  • Pokud konzumujete potraviny s vysokým obsahem vlákniny (např. celozrnné pečivo), potraviny s vysokým obsahem vápníku (zejm. mléčné výrobky) a nápoje obsahující kofein (zejm. káva a černý čaj), doporučujeme zhruba 2hodinový rozestup od užití doplňku s železem. Tyto potraviny vážou železo, a snižují tak jeho absorpci.

Složení:

železo (bisglycinát železnatý), vitamín B9 (folát), mikrokrystalická celulóza, hydroxypropylmethylcelulóza (kapsle).

Nutriční hodnoty Složení v 1 kapsli
Železo (bisglycinát železnatý) 28 mg (200 %)*

Vitamín B9 (folát)  400 µg (200 %)* 

*Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8 400 kJ / 2 000 kcal)


Upozornění:

Doplněk stravy. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno dětem do 3 let.

Skladování:

Skladujte na suchém místě mimo přímé sluneční světlo.

Zpět do obchodu