Zásilky odesílám během 2 pracovních dní!

kniha Těhotnej Buddha

Každý příběh je jediněčný a každá rodina se svou ztrátou vyrovnává jedinečným způsobem. Někomu pomáhá příběhy psát a jinému je číst. V tomto příběhu naleznou hlavně ženy příběh jiné spoluženy-spolumatky-spolubojovnice, která má odvahu mluvit o tom, že ona nebyla ta, co měla štěstí.

Eufemismy stranou, někdy je i dobrý mít odvahu vidět to tak, jak to je: blbý a sprostý slova k tomu patří. Kniha se nevyhýbá společenským tabu a autentický příběh líčí i jiné těžkosti jako emocionální dopady rutinního chování zdravotnického personálu nebo porod předčasňátka.

Skladem (2 ks)
Kód: 249
189 Kč
Kategorie: Po ztrátě

Blogerka Klára Svobodová originálně, s humorem a zcela neakademicky popisuje těžké situace, ve kterých se může ocitnout každá maminka a její rodina. Namísto suchých psychologických pouček přináší úlevu a pochopení. Když si knihu přečtete, pochopíte, že rodič potýkající se s těžkou situací je především hrdina.

Kniha je určena pro všechny mámy a táty, kteří zažili odvrácenou stranu rodičovství. Nabízí jim pomocnou ruku uprostřed chaosu, pocit, že nejsou sami a že jsou schopni vše zvládnout. A také všem, kteří nechtějí zavírat oči.

Když je všechno úplně v řiti, musíš přestat bojovat a jen bejt. I to je někdy dost. Buddha uprostřed chaosu…

 

Autorkou knihy je Klára Svobodová (*1989), která píše blog Spocklidem. Jeho prostřednictvím zachycuje každodenní realitu mateřství, především jeho odvrácenou stranu. Snaží se přiblížit, jak vypadá život s neslyšící dcerou v celé jeho tíze i kráse. Bojuje proti předsudkům a obnažuje společenská tabu.

Těhotnej Buddha je o tom nejtěžším, co Klára Svobodová v životě zažila. „A to jsem visela na hácích a zpívala nahá na pódiu, takže mám srovnání,“ řekla autorka v rozhovoru Pražskému deníku. Prostřednictvím knihy ze sebe potřebovala dostat emoce ze smrti své nenarozené dcery. Potřebovala mluvit o tom, s čím má spousta lidí zkušenost, ač je to ve společnosti skoro tabu: s potratem, smrtí dítěte. "Je to hodně bolavé, nejsme na smrt zvyklí. ... Její přijetí nám ale může přinést i spoustu darů, hodně to změní priority, některé věci mi v životě přijdou už úplně nedůležité." Druhé dítě se Kláře Svobodové narodilo předčasně, v 26. týdnu. "Předčasně narozených dětí se rodí čím dál více a cítím rozhodně potřebu o tom mluvit a psát."

 

Zpět do obchodu