Zásilky odesílám během 2 pracovních dní!

Kniha Neházej mimčo do žita

Kateřina Horázná: Neházej mimčo do žita. Jak se vzpamatovat, když si to miminko rozmyslí a nenarodí se 

 

Kniha se svou formou podobá deníku a běžnost zážitku ztráty ilustrují také pasáže z tematických diskusních fór, které se ženám často stávají jediným útočištěm, kde lze tyto zkušenosti sdílet. I přes těžké téma je kniha napsaná s lehkostí dívčích deníků a velmi dobře se čte, avšak autenticky sdílí různé aspekty od problému s neplodností, radosti z početí až po truchlení a s ním spojená všelijaká bolestná uvědomění a rozhodování, kterými žena po ztrátě miminka prochází. Nakonec je pro ni právě objevení vlastní tvořivé síly při psaní knihy tím, co z její zkušenosti vykřeše transformační potenciál a happyend.  Návody, jak zpracovat ztrátu neexistují, ale kniha dodá ženám pochopení nebo zvědoměnní některých vlastních pocitů i pocit, že v tom nejsou samy.

Skladem (2 ks)
Kód: 252
220 Kč
Kategorie: Po ztrátě

“Ztrátu nenarozeného miminka zažívá zhruba jedna třetina žen. Přesto na toto téma neexistují knihy, ani veřejná diskuse. Udělali jsme si z toho tabu. Žena, která touto hluboce proměňující zkušeností projde, si často při kontaktu s lidmi ve svém okolí připadá jako mimozemšťan. Rady a útěchy typu: “Příště už to vyjde, uvidíš.” Nebo: “Nemysli na to,” totiž nefungují. 

Kniha je napsaná na základě skutečného příběhu. Je to vyprávění o tom, jak to nevzdat a prodrat se zpátky do života. Jak hledat oporu ve chvílích, kdy lékaři mlží, manželé spolupracují a okolní svět si myslí, že přijít o miminko je něco jako zlomit si nohu. Je to příběh ženy (a ve skutečnosti mnoha dalších žen), která se sama, ač třeba nevzhledně, staví zpátky na vlastní nohy. Užijte si ho" 

 

Nakladatelství Malvern, 2012

Měkká vazba, 195 stran

Zpět do obchodu